
WYCIECZKA DO ZACHWYCAJĄCYCH I MAGICZNYCH ZAMKÓW KSIĄŻ I CZOCHA
Dzień wyjazdu
Miejsce wyjazdu
Bagaż
- zwykły bagaż
Środek transportu
- Autokar
Cena zawiera
- przejazd autokarem,
- opłata za TFG/TFP,
- ubezpieczenie TU Uniqa,
- obiad,
- bilety wstępu,
- opłata za Pilota,
- opłata za Przewodnika,
- opłata za zestawy słuchawkowe Tour Guide,
- nocleg w Zamku z wyżywieniem,
- teatr ognia,
Program wycieczki
- Zwiedzamy Zamek Książ,
https://www.ksiaz.walbrzych.pl/ - Tarasy,
- Ogrody,
- Obiad dwudaniowy z napojem w restauracji Ośla Brama,
- Zwiedzamy z Przewodnikiem Książańskie Podziemia Zamku Książ,
- Zwiedzamy Palmiarnię,
- Zakwaterowanie na Zamku Czocha,
https://zamekczocha.com/ - Zwiedzanie Sal tortur, to będzie niezwykła podróż do przeszłości, gdzie odkryjemy najmroczniejsze tajemnice Zamku Czocha.
- W trakcie zwiedzania Sal Tortur poznamy średniowieczne metody karania, usłyszymy historie o dawnych więźniach i poczujemy klimat grozy, który towarzyszył tym mrocznym czasom,
- Rycerska biesiada z gorącymi specjałami na Zamku Czocha, menu:
– Żeberka z warzywami,
– Opiekane ziemniaki,
– Pierogi,
– Sałatka z wędzonym kurczakiem,
– Mix sałat z sosem winegret,
– Półmisek mięs pieczonych,
– Dipy,
– Smalec ze skwarkami i ogórkami,
– Deska serów,
– Pieczywo mieszane,
– Sok 0,5l/os., woda 0,5l/os., kawa, herbata, - Teatr Ognia – spektakl, który rozgrzeje atmosferę bardziej niż kominek w zamkowej sali. Ogniste sztuczki, dynamiczne pokazy i akrobacje sprawią, że poczujemy się jak w magicznej krainiepełnej świateł i cieni. A w średniowiecznej scenerii zamku – to show nabiera jeszcze więcej mocy!Gwarantujemy, że będzie to widowisko, które na długo wypali się w Waszej pamięci. Idealne zakończenie dnia pełnego zamkowych przygód!
- Śniadanie w restauracji Zamkowej w formie bufetu szwedzkiego,
- Zwiedzamy Zamek Czocha z Przewodnikiem, poznamy tajne przejścia i niezwykłą historię Zamku Czocha.
- Rejs stateczkiem po Jeziorze Leśniańskim,
- Zwiedzamy Zaporę Leśniańską z Przewodnikiem,
- Spacer Doliną Pereł z Przewodnikiem,
- Obiad dwudaniowy z napojem w restauracji Słomiany Dwór,
- Zwiedzamy Zaporę Złotnicką z Przewodnikiem,
- Zobaczymy Basztę Szubieniczną,
- Zwiedzamy Muzeum Łużyckie w Leśnej,
- Ognisko – pieczenie kiełbasek z muzyką na żywo.
- Wyjazd powrotny do domu o godz. 20:00.
Koszt wycieczki
Opis wycieczki
Zapraszamy na wyjątkową wyprawę śladami tajemnic, historii i magii z Wycieczkowo.eu! Już 7 czerwca wyruszamy na dwudniową wycieczkę do zamków Książ i Czocha, pełną emocji, legend i smaków.
Pierwszego dnia zwiedzimy majestatyczny Zamek Książ — perłę Dolnego Śląska, wraz z tarasami, ogrodami i legendarnymi podziemiami. Po pysznym obiedzie w restauracji Ośla Brama, ruszamy do Zamku Czocha, gdzie zakwaterowanie to przygoda sama w sobie. Poznamy mroczne sekrety Sal Tortur, a dzień zakończymy niezapomnianą biesiadą rycerską z regionalnymi potrawami i spektakularnym pokazem Teatru Ognia.
Drugiego dnia zjemy śniadanie w zamkowej restauracji, odkryjemy tajne przejścia Zamku Czocha, przepłyniemy stateczkiem po Jeziorze Leśniańskim, zobaczymy dwie zapory, odwiedzimy Muzeum Łużyckie i Basztę Szubieniczną. Na koniec – ognisko z kiełbaskami i muzyką na żywo.
📅 Termin: 7–8 czerwca
⏰ Powrót: godz. 20:00
Nie przegap tej magicznej podróży – zarezerwuj miejsce już dziś z Wycieczkowo.eu!
Ciekawostki
Czy wiesz, że Zamek Czocha kryje aż 40 tajnych przejść? Do dziś nie wszystkie zostały odkryte!
Źródło: Wikipedia – Zamek Czocha
Zapytaj o wycieczkę
+ 48 690 688 022
oferta@wycieczkowo.eu
Zapytaj osobiście
Wycieczkowo.eu sp. z o.o.
41-407 Imielin, ul. Dobra 4
Wyślij do nas wiadomość
Masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat rezerwacji tej wycieczki?

Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.